• laparole
  • image
  • image
  • image
  • image

 

Półkolonie językowe na Saskiej Kępie - Language Summer Quest 2016


Już kolejny raz organizujemy dla was wakacyjne warsztaty językowo-kulturowe. W tym roku także z językiem francuskim.
Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat.

 

I turnus 4-8.07.2016 r. w godz. 9.00-14.00
II turnus 11-15.07.2016 r. w godz. 9.00-14.00
Cena: 600 PLN

 

W programie podobnie jak w latach ubiegłych:
- zabawy muzyczno-ruchowe,
- gry zespołowe,
- tańce,
- arts&crafts,
- doświadczenia teatralne,
- eksperymenty muzyczne,
- projekt wakacyjnej mapy kulturowej,
- podchody językowo-kulturowe,
- zdjęcia, filmy i wiele innych atrakcji.

 

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim oraz francuskim (poziom podstawowy) przez lektora języka angielskiego i francuskiego w kameralnej grupie liczącej nie więcej niż 8 osób.
Zapewniamy napoje oraz jeden posiłek w ciągu dnia.
W cenie ubezpieczenie NNW.

 

Zajęcia odbywać się będą w Centrum Językowym LA PAROLE przy ul. Zakopiańskiej 4b na Saskiej Kępie, w budynku szkoły oraz w ogrodzie.
Zapisy przyjmujemy do dnia 24.06.2016 r. pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub nr tel. 502 772 539.

 

 

 

 

 

 

Mikołajkowe czytanki

z angielskim

               

Kiedy: niedziela 8/12/2013 od godz. 11.00 do 14.00

Gdzie: Centrum Językowe LA PAROLE

Zapraszamy całe rodziny, dzieci, rodziców, dziadków oraz wszystkie osoby pragnące spędzić czas w magicznej i radosnej atmosferze, w otoczeniu wyjątkowych książek i języka angielskiego na niezwykłe wydarzenie kulturalno-edukacyjne.

W programie wspólne czytanie, kiermasz angielskich książek dla dzieci, warsztaty języka angielskiego, malowanie twarzy, warsztaty rękodzieła artystycznego, konkurs ilustratorski, mikołajkowe wypieki, niespodzianki i nagrody.

Wszyscy uczestnicy spotkania wezmą udział w mikołajkowym losowaniu upominków! Wstęp wolny!

Uwaga: ilość miejsc na warsztaty ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 502369140 lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przez cały czas trwania imprezy odbywać się będzie kiermasz Aneta's English Books - wyjątkowych anglojęzycznych książek dla dzieci.

PLAN ATRAKCJI:

11.00

 

OTWARCIE IMPREZY

 

KIERMASZ

KSIĄŻEK

 

11.30

 

WSPÓLNE CZYTANIE KSIĄŻKI

 

11.45

 

warsztaty READ ME, PLEASE!

(30 min.)

 

warsztaty

READING IS FUN!

oraz

konkurs ilustratorski (45 min.)

 

12.15

 

MALOWANIE BUZIEK

12.45

 

warsztaty rękodzieła ART and CRAFT

 

13.30

 

rozstrzygnięcie konkursu

i losowanie nagród

 

 

OPIS ATRAKCJI:

Warsztaty „READ ME, PLEASE!” – zajęcia dla Rodziców z dziećmi do lat 3

Na angielski nigdy nie jest za wcześnie! Podczas warsztatów rodzice poznają łatwe i skuteczne sposoby na to, jak nauczyć zaprzyjaźniać maluchy z językiem angielskim, wykorzystując dziecięcą miłość do książeczek. Wspólnie ze swoimi pociechami będą bawić się, czytając niezwykłe książeczki anglojęzyczne i uczestnicząc w inspirujących zabawach muzyczno-ruchowych. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma mikołajkowy upominek. 

Warsztaty „Reading is fun!” – zajęcia  dla dzieci od 4 do 9 lat

                                               oraz mikołajkowy konkurs ilustratorski 

Podczas warsztatów dzieci będą uczestniczyć w różnego rodzaju grach i zabawach językowych, czytając fascynujące interaktywne książeczki anglojęzyczne. Czytanie książeczek w języku angielskim to cudowna forma zabawy, poznawania świata i nauki języka angielskiego – podczas tych zajęć, dzieci z pewnością się o tym przekonają! 

W drugiej połowie zajęć dzieci wykonają strony tytułowe książek. Wszystkie prace wykonane podczas warsztatów wezmą udział w konkursie. Na trzech zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wszyscy uczestnicy warsztatów dostaną mikołajkowe upominki.

 

 ZAPRASZAMY DZIECI W WIEKU 5-9 LAT

NA PORANNE ROZMOWY ZE SZTUKĄ 

stARTtalk

Podczas zajęć dzieci będą miały okazję zapoznać się z różnorodnymi dziełami sztuki oraz wejść z nimi w dialog. Bowiem istotą zajęć jest rozmowa, bez której dzieło sztuki pozostaje martwe. Zajęcia rozpoczynają się prezentacją filmu, książki, obrazu, dzieła muzycznego czy sztuki teatralnej. Następnie dzieci uczestniczą w dyskusji w języku polskim i angielskim (lub innych językach obcych :), animowanej przez lektora-animatora kultury. Na koniec zajęć dzieci smodzielnie tworzą dzieła sztuki.

Zajęcia odbywać się będą w soboty o godz. 10.30

w siedzibie Centrum Językowego LA PAROLE

przy ul. Zakopiańskiej 4a na Saskiej Kepie.

Czas trwania zajęć: 45 min.

Koszt zajęć: 5 zł - dla naszych stałych słuchaczy

                   10 zł - dla uczestników "z zewnątrz"

 

 

 

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM OSOBOM ZA OBECNOŚĆ I AKTYWNY UDZIAŁ

PODCZAS DNIA OTWARTEGO W LA PAROLE! 

 

Z radością zapraszamy

całe rodziny, dzieci, młodzież i dorosłych

na Dzień Otwarty w Centrum Językowym LA PAROLE

Gdzie?

 W naszej siedzibie na Saskiej Kępie przy ul. Zakopiańskiej 4a.

  Kiedy?

 W sobotę 31.08.2013 r., w godz. 11.00 – 17.00.

 Po pierwsze to wspaniała okazja, by nas lepiej poznać. Po drugie to szansa spędzenia dnia w twórczej i radosnej atmosferze oraz wzięcia udziału w różnego rodzaju atrakcjach, które dla Was przygotowaliśmy. 

W tym wakacyjnym wciąż dniu cała przestrzeń LA PAROLE pozostaje do Waszej dyspozycji. Zielony ogród, w którym wciąż jeszcze kwitną hortensje, zamieni się na ten czas w krainę kołyszących dźwięków, pełnych humoru bajek oraz szalonych gier i zabaw. Na świeżym powietrzu, najmłodsi będą mogli zagrać w mini golfa, poskakać na piłkach, przyczepić nos Parolkowi czy pomalować sobie buzie w wymarzone wzory. Starsi będą mogli zrelaksować się na hamaku lub leżaku, posłuchać piosenek w wykonaniu Amandy Abramczuk, skosztować rozpływających się w ustach wypieków domowych przy akompaniamencie muzyki z różnych stron świata.

PLAN ATRAKCJI:

godz. 11.00 - rozpoczęcie Dnia Otwartego w Centrum Językowym LA PAROLE – zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, malowanie buziek, wystawa prac konkursowych, wystawa zdjęć z podróży do Azji i Afryki

godz. 12.00 – oficjalne powitanie, czytanie książeczki dla dzieci „Proszę mnie przytulić” autorstwa Przemysława Wechterowicza, ilustrowanej przez Emilię Dziubak.

godz. 13.00 - warsztaty językowe „The world of wild animals” dla dzieci w wieku 5 – 8 lat

godz. 14.00 – czytanie książeczki w języku angielskim pod tytułem "Lukrecja", autorstwa Przemysława Wechterowicza; czytaniu będzie towarzyszył pokaz ilustracji wyświetlanych na dużym ekranie

godz. 15.00 – występ wokalny Amandy Abramczuk

godz. 16.00 – pokaz filmu „Bridge over the Wadi” dotyczącego relacji izraelsko-palestyńkich, na przykładzie lokalnej inicjatywy – otwarcia dwunarodowej i dwujęzycznej szkoły

Wewnątrz czeka na Was wystawa wszystkich prac plastycznych, które wzięły udział w konkursie ilustratorskim „Bajeczny Konkurs” w Jordanku podczas Święta Saskiej Kępy.

Specjalnie dla dzieci poprowadzone zostaną warsztaty w języku angielskim „The world of wild animals”, podczas których najmłodsi poznają dzikie zwierzęta mieszkające w Afryce i Azji. Warsztatom towarzyszyć będzie pokaz zdjęć wykonanych przez Mariolę i Jacka Cichy. Na zakończenie warsztatów każdy mały uczestnik otrzyma niespodziankę.   

Przez cały czas trwania imprezy będzie można sprawdzać swoje umiejętności językowe i napisać test poziomujący z języka angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego, a także zapisać się na wybrane zajęcia językowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GALERIA