• laparole
  • image
  • image
  • image
  • image

  KAMILA MALINOWSKA-CICHY, właściciel i dyrektor LA PAROLE 

 

Absolwentka filologii francuskiej oraz stosunków międzykulturowych na Wydziale Orientalistycznym UW.  Ukończyła  Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie  fortepianu. Od wielu lat naucza języków obcych,  organizuje i  prowadzi  kursy dla dzieci, młodzieży oraz osób  dorosłych. Uczestniczyła w wielu szkoleniach i kursach metodyczno-pedagogicznych, ukończyła m.in kurs Pedagogiki Montessori. W LA PAROLE pełni również funkcję metodyka oraz lektora języka francuskiego i angielskiego. W swojej pracy najbardziej ceni sobie nieustanną potrzebę twórczego poszukiwania nowych rozwiązań oraz możliwość wprowadzania w życie swoich pomysłów.

 

Miłośniczka teatru – przez kilka lat występowała w teatrze amatorskim. Interesuje się zagadnieniami z zakresu socjologii kultury i stosunków międzykulturowych. Fascynuje ją surrealizm oraz filozofia Sartra i Bergsona. Uwielbia rysować, tańczyć, śpiewać, grać w tenisa, jeździć na snowboardzie i na nartach. Posiada patent żeglarza jachtowego. Od niedawna zafascynowana wspinaczką skałkową. Mieszkanka Saskiej Kępy od trzech pokoleń. Mama Ali i Ignasia.

 

 

MAŁGORZATA MALINOWSKA, specjalista ds. administracji i obsługi Klienta.  

 

Absolwentka Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie (obecna SGH) oraz Państwowego Studium Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie na kierunku Handel zagraniczny. W LA PAROLE dba o utrzymywanie pozytywnych relacji ze Słuchaczami oraz sprawne funkcjonowanie biura szkoły. Dodatkowo czuwa nad zapewnieniem ciepłej i rodzinnej atmosfery w Centrum. W swojej pracy najbardziej ceni sobie możliwość kontaktu z drugim człowiekiem.

 

W wolnych chwilach czyta książki, chodzi do teatru i kina, słucha muzyki, pielęgnuje ogród oraz ćwiczy Pilates. Zgłębia tajemnice zdrowego odżywiania. Uwielbia podróże, długie wycieczki rowerowe, taniec oraz jazdę na nartach. Z Saska Kępą związania niemal od urodzenia.

 

 KATARZYNA HRYNIEWICZ, lektor języka angielskiego

 

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Studiów Podyplomowych: Trener Umiejętności Poznawczych na Uniwersytecie Warszawskim. Filolog, lektor i trener z powołania i pasji. Uczestniczka wielu szkoleń metodycznych i kursów z komunikacji interpersonalnej. Swoje doświadczenie w pracy lektora języka angielskiego zdobywa sukcesywnie od 2003 roku. Współpracowała z warszawskimi szkołami językowymi oraz Społeczną Akademią Nauk, gdzie prowadzi obecnie lektoraty z j. angielskiego dla studentów międzynarodowych. Nauczyciel, opiekun i przewodnik wycieczek na obozach letnich w Anglii w Cheltenham i w Cambridge. „Uwielbiam inspirować i motywować swoich słuchaczy, którzy dają mi swoją energię”, mówi Pani Kasia.

 

W wolnym czasie tańczy, szczególnie do muzyki latynoamerykańskiej i z lat 80-tych i 90-tych, spaceruje po lesie, gotuje, prowadzi długie rozmowy ze swoją ukochaną babcią, a także uczy się języków obcych – obecnie upaja się j. włoskim i marzy o dłuższej podróży do słonecznych Włoch. Cytując Alberta Einsteina, wyznaje: ''Sądzę, że miłość jest lepszą nauczycielką niż poczucie obowiązku.”

 

NATALIA KMIEĆ, lektor języka francuskiego

 

Magistrantka Instytutu Romanistyki UW, studentka Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, obroniła także licencjat z filozofii. Od kilku lat uczy języka francuskiego dzieci i dorosłych. W pracy lektora najbardziej ceni sobie potrzebę kreatywnego myślenia oraz satysfakcję płynącą z dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

 

Jej głównym obszarem zainteresowań jest socjolingwistyka, szczególnie w zakresie wpływów kultury, pochodzenia społecznego i płci na język. W filozofii ma sentyment do Schopenhauera i Foucaulta, w sztuce - do impresjonistów. Do poduszki czytuje, wciąż od nowa, ukochanych Hugo, Steinbecka i Zolę. W wolnych chwilach tańczy wszystko od baletu po salsę, ogląda francuskie musicale i uczy się pozostałych języków romańskich.

 

EDYTA MAZUR, lektor języka francuskiego

 

 Ukończyła filologię romańską na Uniwersytecie Warszawskim. Język i kulturę francuską miała okazję poznać podczas kilkakrotnych pobytów we Francji i Szwajcarii. Podczas zajęć uczy nie tylko języka, ale również odkrywa przed kursantami tajniki francuskiego stylu życia. Jest miłośniczką większości tego, co francuskie - czym stara się zarażać swoich uczniów. Na zajęciach kładzie nacisk na aspekt komunikacyjny, nie zaniedbując jednocześnie pracy nad poprawnością językową poprzez różnorodne ćwiczenia leksykalne i gramatyczne. Od czasu do czasu uwielbia zamieniać swoje zajęcia w warsztaty kulinarne, festiwal filmowy w Cannes czy salon prasowy.

 

W wolnych chwilach przegląda blogi kulinarne. Sama chętnie gotuje, a kuchnia francuska i od niedawna hiszpańska nie ma przede nią tajemnic. Kursanci pani Edyty też już poznali jej wypieki. Lubi podróżować, odkrywać nowe miejsca, ludzi i z wielką przyjemnością smakować lokalne przysmaki. ”Jeżeli lubicie filmy z Sophie Marceau, książki Anny Gavalda i filmy Pedro Almodovara mamy wspólną pasję. W głowie gra mi Edith Piaf, Adele, Garou, Zaz i Indila”, wyznaje pani Edyta. Często można ją spotkać na rowerze. Uwielbia czuć wiatr we włosach. Od kilku lat regularnie praktykuje jogę. Filozofia wschodu stawia na nieustający rozwój i dokładność - wartości, które bardzo sobie ceni w życiu osobistym i zawodowym.

 

ANTONINA SAŻYŃSKA, lektor języka angielskiego

 

Absolwentka Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego oraz Katedry Języków Specjalistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Od dziesięciu jest lektorem języka angielskiego. Prowadzi zajęcia z grupami zróżnicowanymi pod względem wieku oraz poziomu językowego. Pracuje również jako tłumacz języka angielskiego. Uczestniczyła w wielu szkoleniach metodycznych - uważa własny rozwój za nieodłączny element wykonywanego zawodu. Wielokrotnie wyjeżdżała na obozy, również zagraniczne, jako opiekun i kierownik. 

 

W wolnym czasie dużo czyta, uczy się języków obcych i podróżuje. Lubi aktywnie spędzać czas i uczyć się nowych rzeczy. Co jakiś czas potrzebuje chwili wyciszenia i wtedy wyjeżdża w góry. Kocha muzykę, dobre kino i brytyjski akcent. W pracy czerpie ogromną satysfakcję i radość z sukcesów Uczniów.

 

ANNA SZEMIS, lektor języka angielskiego

 

Studentka kulturoznawstwa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku kulturoznawstwo. Studiowała filologię angielską. Posiada Certyfikat Proficiency in English. Od wielu lat pracuje jako lektor języka angielskiego, nauczając zarówno dzieci jak i dorosłych. W LA PAROLE prowadzi zajęcia Active Tots dla najmłodszych Słuchaczy. Jak sama wyznaje: „Praca z najmłodszymi jest wyjątkowa. Nieograniczona "dorosłym myśleniem dziecięca wyobraźnia, ogromna otwartość emocjonalna i spontaniczność zamieniają każdą najdrobniejszą czynność w niezwykłą przygodę”. Świadoma, że w każdym dziecku tkwi mały geniusz - który ma szansę na prawdziwy rozkwit - w twórczej i pełnej serdeczności atmosferze, Pani Anna dokłada wszelkich starań, aby właśnie takie były prowadzone przez nią zajęcia.

 

Od najmłodszych lat fascynuje ją ruch, ekspresja głosem, taniec - wyrażanie siebie za pomocą różnych form sztuki. Z wielką przyjemnością z wszystkich tych elementów korzysta w swej pracy zawodowej.

 

MICHAŁ CICHY, asystent ds. organizacji i administracji  (wolontariusz)    

 

Absolwent Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowych Studiów Informatyczne Systemy Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. Od samego początku istnienia LA PAROLE zaangażowany we wszystkie projekty Centrum. Wspiera Dyrektora w działaniach związanych z organizacją pracy i rozwojem szkoły.

 

 

Nurek jaskiniowy (Technical cave diver IANTD), od kilku lat zafascynowany francuskimi jaskiniami. Wolny czas spędza przy lekturze książek popularno-naukowych i historycznych oraz grze na gitarze elektrycznej. Uwielbia pływanie wpław i na windsurfingu, jazdę na snowboardzie i na nartach. Niedawno rozpoczął przygodę ze wspinaczką skałkową.

 

 

 

 

GALERIA