• laparole
  • image
  • image
  • image
  • image

Program metodyczny LA PAROLE to połączenie sprawdzonych tradycyjnych metod nauczania z nowoczesnym podejściem komunikacyjnym oraz najnowszymi technologiami.
    Odpowiada nowoczesnym standardom edukacyjnymi oraz zaleceniom Rady Europy.
Program oparty jest na podejściu komunikacyjnym oraz progresji spiralnej - oznacza to, że stale wracamy do przerabianego już materiału, przypominamy go i stopniowo rozszerzamy stopniowo rozwijając nowe umiejętności.
 
Program metodyczny Centrum Językowego LA PAROLE zakłada wykorzystywanie metod niekonwencjonalnych, takich jak:

  • metoda naturalna, która kładzie nacisk na wyeliminowanie stresu, zahamowań i lęku przed popełnianiem błędów. Według tej metody nauka odbywa się w sposób podobny do przyswajania języka ojczystego – poprzez słuchanie, obserwowanie mimiki i gestów drugiej osoby. Podobnie jak w przypadku przyswajania języka ojczystego produkcja w języku obcym jest kolejnym etapem, uczeń wypowiada słowa i zdania dopiero wtedy, gdy czuje się gotowy;
  • metoda dramy polegająca na wykorzystywaniu potencjału aktorskiego drzemiącego w dzieciach i młodzieży oraz uczeniu języka obcego poprzez wcielanie się w role w różnego rodzaju scenkach i przedstawieniach. Zaletą tej niekonwencjonalnej metody jest to, że może ona pomóc przełamać  uczniom lęk przed mówieniem w języku obcym oraz ewentualnym popełnianiem błędów;
  • metoda polisensoryczna to uczenie się poprzez angażowanie wszystkich zmysłów; od momentu narodzin człowiek, używając słuchu, wzroku, dotyku, węchu, i smaku, poznaje otaczający go świat. Wykorzystując wszystkie zmysły w procesie nauki języka obcego nuaczanie staje się naturalne, wyjątkowo przyjemne, a w efekcie bardziej efektywne. Przykładowo, poznając słownictwo z zakresu owoców, nie tylko słyszymy i  widzimy wymiawiane słowa, ale możemy powąchać pomarańcz, dotknąć ananasa czy wreszcie skosztować delikatną malinę.

Korzystamy z najnowszych podręczników renomowanych wydawnictw zatwierdzonych przez MEN. Współczesne podręczniki posiadają zwykle wiele materiałów dodatkowych do pracy w domu - serdecznie zachęcamy do korzystania z nich, pomogą one Państwu utrwalić wprowadzona na zajęciach wiedzę.

 

 

 

 

 

 

GALERIA