• laparole
  • image
  • image
  • image
  • image

Centrum Językowe LA PAROLE to przestrzeń edukacyjno-kulturalna, w której spotykają się różne języki, różnorodne idee, odmienne kultury, a przede wszystkim różni ludzie. LA PAROLE to przestrzeń dialogu – głębokiej wzajemnej wymiany poglądów, odczuć i informacji.

Głównym przedmiotem naszej działalności jest prowadzenie zajęć z języków obcych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak również różnorodnych warsztatów tematycznych.

LA PAROLE zrodziło się:

- z głębokiej potrzeby kształtowania rzeczywistości,

- z pasji odkrywania innych kultur,

- z zamiłowania do języków obcych,

- z pasji nauczania i wyzwalania w innych ludziach twórczej energii.

Centrum Językowe LA PAROLE to miejsce, w którym nie tylko można skutecznie nauczyć się języka obcego, ale także spędzić czas w miłej, odprężającej atmosferze, przeczytać dobrą książkę w języku obcym i posłuchać muzyki, popijając gorącą kawę oraz rozkoszując się smakiem domowych ciastek czekoladowych.

Założyciele LA PAROLE

Założycielką i właścicielką LA PAROLE Centrum  Językowego  jest Kamila Malinowska-Cichy, lektorka  języka francuskiego i  angielskiego, prywatnie mama  2,5-letniej Alicji, mieszkanka  Saskiej  Kępy od trzech  pokoleń.

Ukończyła filologię francuską oraz stosunki  międzykulturowe  na  Wydziale Orientalistycznym  UW.  Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie  fortepianu. Od wielu lat naucza języków obcych,  organizuje i  prowadzi  kursy dla dzieci, młodzieży i  osób  dorosłych. Swoje doświadczenie  zawodowe  zdobywała na  zajęciach  indywidualnych i  grupowych  w  warszawskich  szkołach  językowych, przedszkolach, instytucjach kulturalnych, szkołach  podstawowych, w Polskim Ośrodku Edukacji  Montessori  oraz w firmach, także międzynarodowych.

Miłośniczka teatru – przez kilka lat występowała w teatrze amatorskim. Interesuje się zagadnieniami z zakresu socjologii kultury, stosunków międzykulturowych oraz edukacji globalnej. Fascynuje ją surrealizm oraz filozofia Sartra i Bergsona.

W wolnych chwilach rysuje (ulubiona technika: ołówek), czyta bajki swojej córce, słucha muzyki – m. in. francuskiego hip-hopu czy ścieżki dźwiękowej z filmu Amelia. Lubi śpiewać, tańczyć, grać w tenisa i szaleć na nartach.

„Od wielu lat mam szczęście pracować z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Przekazuję im wiedzę, dostarczam informacji, ale co najistotniejsze uczestniczę w niezwykłej wzajemnej wymianie. Nie postrzegam nauczania jako jednostronnego działania. Dla mnie jest to nieustanny dialog z drugim człowiekiem i wyzwalanie w nim twórczej energii. Ta wyzwolona pozytywna energia uczniów wraca do mnie. To naprawdę niesamowite uczucie”.

                                                           

GALERIA